Holenderska architekt, urbanista, wykładowca, współzałożycielka jednej z najlepszych pracowni architektonicznych świata MVRDV, pracami nad projektem poznańskiego biurowca kierowała osobiście. Od lutego 2010 roku, kiedy studio podjęło się zaprojektowania budynku w sercu Poznania, powstało kilkadziesiąt modeli, z których tylko dwa uzyskały akceptację Miejskiej Konserwator Zabytków. Nathalie opowie o tym 13 listopada podczas konferencji prasowej inaugurującej projekt. Po konferencji wygłosi wykład pt. „Recent Works” o ostatnich dokonaniach studia. Zapraszamy o 18.00 do Concordia Design (ul. Zwierzyniecka 3, Poznań), wstęp wolny, wykład będzie tłumaczony na polski.
Nathalie de Vries, dziewczyna z małego Appingedam, zaczęła studia na Wydziale Architektury Politechnice Delfiskiej, kiedy odchodził stamtąd Aldo van Eyck, a wciąż wykładał Herman Hertzberger, czołowi przedstawiciele holenderskiego strukturalizmu. Po studiach terminowała w Mecanoo, pod okiem słynnej Francine Houben. W 1991 roku wespół z kolegami ze studiów Winy Maasem i Jacobem van Rijs założyła w Rotterdamie studio MVRDV (od inicjałów założycieli). Pracownia szybko zyskała uznanie, m.in. dzięki projektom Villi VPRO, siedziby holenderskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego, domu starców WoZoCo w Amsterdamie czy holenderskiego pawilonu na EXPO w Hanowerze w 2000 roku.
Znane z niekonwencjonalnych realizacji MVRDV projektuje budynki na wszystkich kontynentach, tworzy projekty urbanistyczne i opracowuje wizje, jak miasta, a nawet całe regiony, wyglądać będą w przyszłości.Projekt Bałtyku jest pierwszą inwestycją zaprojektowaną przez studio w tej części Europy.